راهنمای دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی 98

راهنمای دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی 98

درباره دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی 98

در این پست در مورد نحوه دریافت سوابق تحصیلی کنکور 98 به طور کامل توضیح خواهیم داد .در این بخش راهنمای کامل دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی ویژه کنکور سراسری 98 در اختیار دانش آموزان و داوطلبان قرار می گیرد. اطلاعات لازم برای دریافت کد شامل کد دانش آموزی ، کد منطقه و کد مقطع در این پست به صورت کامل توضیح خواهیم داد. با توجه به قوانین جدید کنکور سراسری در مورد تاثیر معدل در کنکور 98 وسال های دیگر باعث الزام دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی برای ثبت نام کنکور سراسری شده است و لازم است که همه داوطلبانی که شرایط لازم برای دریافت کد سوابق تحصیلی را دارند اقدام به دریافت این کد از سامانه مشاهده و دریافت کد سوابق تحصیلی نمایند.

جهت مشاوره در زمینه دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی 98

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071375 تماس بگیرید

شماره تماس با تلفن ثابت در استان تهران 9092305784

شماره تماس از خطوط همراه اول 99221106

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

چگونگی دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی

داوطلبان کنکور سراسری 98 جهت دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی کنکور 98 باید به سایت dipcode.medu.ir مراجعه نمایند .مطابق تصویر زیر، صفحه ی سامانه مشاهده و دریافت کد سوابق تحصیلی باز می شود و سپس بر روی لینک ( برای مشاهده و دریافت کد سوابق تحصیلی اینجا کلیک کنید ) که در تصویر با کادر آبی رنگ مشخص شده است کلیک نمایید و وارد صفحه ی بعدی میشوید.

راهنمای دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی

در صفحه ی بعدی طبق تصویر زیر بر اساس کارنامه تحصیلی خود اطلاعات خواسته شده که شامل کد دانش اموزی ، کد منطقه ، کد مقطع و تاریخ تولد را وارد نمایید . در ابتدا کد مقطع را دیپلم انتخاب نمایید و سپس نمرات امتحان نهایی سال سوم نمایش داده می شود و بعد از تایید کد سوابق تحصیلی دیپلم به شما نمایش داده می شود (در صورتی در نمرات اشتباهی وجود دارد می توانید اعتراض بزنید ). دوباره وارد سامانه شده و مقطع پیش دانشگاهی را انتخاب و کد سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی را دریافت نمایید و کد ها را جهت ثبت نام در کنکور سراسری نزد خود نگه دارید. هر داوطلب کنکور سراسری فقط یک بار می تواند برای اطلاعات خود در سایت دیپ کد اعلام مغایرت نموده و شماره پیگیری دریافت کند. لذا در ثبت اطلاعات مغایرتی دقت نمایید. توجه ( اگر دانش آموز پیش دانشگاهی هستید جهت دریافت کد سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی خود تا اخر خرداد به این سامانه مراجعه نمایید و اقدام به دریافت کد سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی خود نمایید اما دقت داشته باشید که کد سوابق تحصیلی دیپلم خود را قبل از ثبت نام کنکور سراسری دریافت کنید.)

چه کسانی شامل دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی نمی شوند

در این بخش کسانی که شامل دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی نمی شوند ذکر شده است.

داوطلبان توجه کنند کد سوابق تحصیلی برای همه داوطلبان صادر نمی گردد و کسانی که شرایط زیر را ندارند کدی در این سایت دریافت نمی کنند.

1- کسانی که قبل از سال 1384 فارغ التحصیل شده اند.

2- فارغ التحصیلان نظام ترمی واحدی قدیم آموزش متوسطه

3- کسانی که در رشته های نظری یعنی تجربی ، انسانی و ریاضی فارغ التحصیل نشده اند

4- کسانی که در خارج از کشور دیپلم گرفته اند.

دریافت کد سوابق تحصیلی برای دانش آموزان پایه دوازدهم و داوطلبان غیر فارغ التحصیل در مقطع پیش دانشگاهی

از آنجا که هنوز امتحانات خرداد ماه 98 برگزار نشده است لذا دانش آموزان در حال تحصیل در پایه دوازدهم دارای سوابق تحصیلی نیستند. نمرات این دواطلبات در تیر ماه 98 برای سامانه جمع آوری سوابق تحصیلی ارسال می شود. لذا این دسته از دواطلبان در این مرحله تنها قادر به تایید اطلاعات هویتی خود می باشند. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید مقاله راهنمای دریافت کد سوابق تحصیلی برای دانش آموزان پایه دوازدهم را بخوانید. نمرات پیش دانشگاهی برای داوطلبان نظام قدیمی که در مقطع پیش دانشگاهی مشغول به تحصیل هستند نیز در تیر ماه به سامانه ارسال می شود. این دسته از داوطلبان در بهمن ماه 1398 تنها قادر به دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم خود هستند و دریافت کد سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی به بعد از برگزاری امتحانات یعنی به تیر ماه 98 موکول می شود.

دسترسی به کد دانش آموزی برای دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی

جهت دسترسی به کد دانش آموزی خود برای دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی همان گونه که در سایت دریافت کد سوابق تحصیلی نیز ذکر شده است به کارنامه تحصیلی دوره ی دبیرستان خود همانند نمونه زیرمراجعه نمایید .

دسترسی به کد منطقه جهت دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی

جهت دسترسی به کد منطقه خود جهت دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی می توانید به کارنامه تحصیلی خود همانند تصویر بالا مراجعه نمایید . همچنین می توانید از طریق لینک دریافت کد منطقه دیپلم و پیش دانشگاهی نیز کد را دریافت نمایید . جهت ورود به صفحه جستجوي کد منطقه آموزش و پرورش اینجا کلیک کنید. اگر در یافتن کد منطقه تحصیلی خود با مشکل مواجه شدید، با مشاورین سامانه تماس بگیرید. جهت سهولت دریافت کد نیز می توانید از طریق زیر کد مناطق خود را پیدا کنید. کنکوری های دقت داشته باشند که کد شهری و محلی که در آن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی خود را دریافت کرده اند جست و جو نمایند.

نرم افزار دریافت کد منطقه مدرک تحصیلی

جهت مشاوره در زمینه دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی 98

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071375 تماس بگیرید

شماره تماس با تلفن ثابت در استان تهران 9092305784

شماره تماس از خطوط همراه اول 99221106

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

در صورتی که در دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی 98 دچار مشکل و ابهام هستید به ادامه مطلب درمورد سوالات متداول در خصوص دریافت کد سوابق تحصیلی توجه کنید.

سوالات متداول شما عزیزان را در خصوص دریافت کد سوابق تحصیلی بررسی می کنیم.

1. پایه دوازدهم هستم و هنگامی که وارد سایت برای مشاهده سوابق می شوم قادر به مشاهده نمرات کتبی نیستم و یا کد به من نمایش داده نمی شود؟

دانش آموزانی که در پایه دوزادهم مشغول به تحصیل هستند از آنجا که هنوز امتحانات نهایی برگزار نشده سوابق تحصیلی ندارند و در این مرحله فقط باید اطلاعات خود را مشاهده و تایید کنند. سوابق تحصیلی این داوطلبان در تیر ماه نود و هشت برای سامانه dipcode.medu.ir ارسال خواهد شد. این دسته از دواطلبان در زمانی که برای ویرایش مشخصات ثبت نامی کنکور 98 اعلام می شود قادر به دریافت کد سوابق تحصیلی هستند.

2. به منظور ترمیم معدل قصد شرکت در امتحانات نهایی خرداد ماه را دارم. اکنون نمرات خود را برای دریافت کد سوابق تحصیلی تایید کنم یا خیر ؟

داوطلبانی که برای ترمیم معدل قصد دارند در امتحانات خرداد ماه 98 شرکت کنند، در این مرحله باید کد سوابق تحصیلی خود را دریافت کنند . نمرات جدید این داوطلبان توسط آموزش پرورش در زمان مقرر به سازمان سنجش ارسال خواهد شد.

3. پشت کنکوری هستم و در کنکور سراسری سال 97 کد سوابق تحصیلی دریافت کردم آیا برای ثبت نام در کنکور سراسری سال 98 هم باید مجددا کد را دریافت کنم؟

اگر در طرح ترمیم معدل شرکت نکرده اید کد سوابق تحصیلی شما تغییر نکرده است اما توصیه ما بر این است که مجددا کد را دریافت کنید.

4. در سال 88 مدرک پیش دانشگاهی خود را دریافت کردم آیا نیازی به دریافت کد سوابق تحصیلی برای ثبت نام کنکور سراسری 98 ندارم؟

در خصوص فارغ التحصیلان دوره متوسطه، افرادی که یکی از شرایط زیر را دارا باشند مشمول طرح تاثیر سوابق تحصیلی در آزمون سراسري و دانشگاه آزاد اسلامي نبوده و اطلاعات آنان در سایت دیپ کد موجود نیست: الف- فارغ التحصیلان قبل از سال 84، ب- فارغ التحصیلان شاخه فنی حرفه ای و کاردانش و فارغ التحصيلان رشته هاي غيرنظري (دانشسراهاي تربيت معلم )، ج- فارغ التحصیلان نظام ترمی واحدی نظام قدیم آموزش متوسطه، د- ديپلمه هاي تطبيقي مدارس غير ايراني خارج از كشور و همچنین فارغ التحصیلان پیش دانشگاهی قبل از سال 1391 نیز مشمول طرح تاثیر سوابق تحصیلی در آزمون سراسري و دانشگاه آزاد اسلامي نبوده و اطلاعات آنان در این سایت موجود نیست.

لذا بنا به این اطلاعیه که در سامانه تایید و دریافت سوابق تحصیلی ذکر شده است; شما قادر به دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم خود هستید و با مراجعه به سامانه می­ توانید کد سابقه تحصیلی دیپلم را دریافت نمایید. اما از آنجا که قبل از سال 91 مدرک پیش دانشگاهی خود را اخذ کرده اید ، قادر به دریافت کد سابقه تحصیلی پیش دانشگاهی نیستید. برای اطلاعات بیشتر راهنمای دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی را بخوانید.

5. در زمان مقرر موفق به دریافت کد سوابق تحصیلی نشدم آیا سوابق تحصیلی برای من لحاظ نخواهد شد؟

در این مورد به اطلاعیه های سازمان سنجش توجه داشته باشید. در زمان ثبت نام کنکور، همچنین در مهلت زمانی که برای ویرایش اطلاعات ثبت نامی کنکور اعلام می­ گردد و در موعد انتخاب رشته نیز می­ توانید برای دریافت کد سوابق تحصیلی خود مجددا اقدام کنید. چنان­چه در این بازه نیز موفق به دریافت کد سوابق تحصیلی خود نشوید، اگر دواطلب نظام جدید هستید سی درصد تاثیر سوابق تحصیلی برای شما لحاظ نخواهد شد و اگر داوطلب نظام قدیم هستید; چنان چه کد سوابق تحصیلی دیپلم را وارد نکرده باشید 25 درصد تاثیر سوابق تحصیلی دیپلم و در صورتی که کد سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی را دریافت نکرده باشید، 5 درصد تاثیر سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی برای شما لحاظ نخواهد شد.

6. دواطلب آزاد هستم که مدت ها از دوران تحصیلم می­ گذرد و اکنون کد دانش آموزی خود را ندارم، چگونه می­توانم کد دانش آموزی خود را دریافت کنم؟

اگر کارنامه دوران تحصیل خود را داشته باشید کد دانش آموزی خود را می­توانید از روی کارنامه تحصیلی بیابید. دقت کنید که ممکن است کد دانش آموزی متوسطه با کد دانش آموزی پیش دانشگاهی متفاوت باشد. اگر موفق به یافتن کارنامه های خود نشدید در این صورت به مدرسه محل تحصیل خود مراجعه کنید. مسئولان مدرسه می­ توانند به شما کمک کنند و اگر مدرسه محل تحصیلتان نیز بنا به دلایلی در دسترس نبود، می­ توانید به آموزش و پرورش منطقه خود مراجعه کنید.

7.اطلاعات شناسنامه ای من مثل محل تولدم به اشتباه در سامانه www.dipcode.medu.ir ثبت شده است.

در سایت مغایرت را اعلام کنید و به مدرسه محل تحصیل خود این موارد را اطلاع دهید.

8. تاریخ تولدم در سامانه dipcode.ir به اشتباه وارد شده بود. پس از آنکه مغایرت را اعلام کردم متوجه شدم تعدادی از نمراتم نیز به اشتباه وارد شده.

در سامانه جمع آوری سوابق در بخش نکات مهم این موضوع مطرح شده است که “هر داوطلب فقط یک بار می تواند برای اطلاعات خود اعلام مغایرت نموده و شماره پیگیری دریافت کند بنابراین در ثبت اطلاعات مغایرتی دقت نمایید.” بنابراین برای بار دوم اعلام مغایرت نکنید. این موضوع را از طریق مدرسه محل تحصیل خود و یا آموزش و پرورش منطقه پیگیری کنید.

9. قصد شرکت در کنکور سراسری 98 با مدرک کاردانی خود را دارم. آیا مشمول دریافت کد سوابق تحصیلی می باشم؟

اگر مدرک دیپلم خود را در یکی از رشته های نظری و بعد از خرداد ماه سال 84 گرفته باشید می­توانید کد سوابق تحصیلی دیپلم خود را از سامانه جمع آوری سوابق دریافت کنید اما مشمول دریافت کد سوابق تحصیلی برای مقطع پیش دانشگاهی نیستید.

10. در حال تحصیل در مقطع پیش دانشگاهی بزرگسالان هستم. برای دریافت کد سوابق تحصیلی اقدام کردم اما کارنامه به من نمایش داده نمی­ شود.چگونه می­توانم پیگیری کنم؟

به صفحه پیگیری درخواست در سامانه dipcode.medu.ir مراجعه کنید. توجه داشته باشید که شما می­توانید کد سوابق تحصیلی دیپلم خود را دریافت کنید و دریافت کد سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی شما به بعد از برگزاری امتحانات نوبت دوم پیش دانشگاهی و اعلام نتایج آن یعنی در تیر ماه موکول می­شود.

11. در سامانه جمع آوری سوابق قادر به مشاهده اطلاعات خود هستم اما پس از تایید اطلاعات کد نمایش داده نمی­ شود.

داوطلب گرامی اگر شما دانش آموز پایه دوازدهم هستید این اتفاق طبیعی است چرا که هنوز امتحانات نهایی خرداد ماه برگزار نشده و شما فاقد سوابق تحصیلی هستید و در این مرحله تنها تایید اطلاعات کافی است .برای اطلاعات بیشتر اینجا را بخوانید.اگر غیر فارغ التحصیل پیش دانشگاهی نظام قدیم هستید، نیز قادر به مشاهده کارنامه و دریافت کد نمی باشید، پس از برگزاری امتحانات و اعلام نتایج آن، یعنی در تیرماه، سوابق شما به سامانه ارسال می­شود. در غیر این صورت اگر فارغ التحصیل هستید و مشمول دریافت کد سوابق تحصیلی در زمان ثبت نام کنکور سراسری 98 مجددا برای دریافت کد سوابق تحصیلی خود اقدام کنید.

12. اطلاعات خود را تایید کردم اما پس از تایید اطلاعات متوجه شدم که تاریخ تولدم اشتباه است. اکنون چگونه می­ توانم پیگیری کنم؟

این موضوع را به مدرسه محل تحصیل خود اطلاع دهید.

13. سوابق تحصیلی خود را تایید کرده و کد سوابق تحصیلی دیپلم را گرفته ام اما متاسفانه گمشده است. چگونه می ­توانم دوباره کد سوابق تحصیلی را دریافت کنم؟

شما می­ توانید در موعد ثبت نام کنکور وارد سامانه جمع آوری سوابق یعنی dipcode.medu.ir شده و کد را مجدد دریافت کنید.

14. فارغ التحصیل هستم و موفق به دریافت کد سوابق تحصیلی نشدم. آیا قادر به ثبت نام در کنکور سراسری 98 نیستم؟

اگر مشمول دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی باشید در زمان ثبت نام کنکور، و همچنین در بازه ی اعلام شده برای ویرایش مشخصات می­ توانید کد سوابق را دریافت کنید. اطلاعیه های سازمان سنجش در این خصوص را پیگیری کنید.

15. کد منطقه تحصیلی خود را نمی دانم و در کارنامه تحصیلی هم کد منطقه درج نشده، چه طور می­ توانم کد منطقه تحصیلی خود را دریافت کنم؟

در خصوص دسترسی به کد منطقه، از نرم افزار دریافت کد منطقه برای سوابق تحصیلی 98 استفاده کنید.

16. برای دریافت کد سوابق تحصیلی به سایت dipcod مراجعه کردم اما اطلاعاتم موجود نیست. چه اقدامی انجام دهم؟

اول اطمینان حاصل کنید که مشمول طرح تاثیر سوابق تحصیلی هستید . دقت داشته باشید که افرادی که یکی از شرایط زیر را دارا باشند اطلاعات آنان در این سایت موجود نیست: فارغ التحصیلان دوره متوسطه قبل از سال 84، فارغ التحصیلان دوره متوسطه شاخه فنی حرفه‌ای و کاردانش و فارغ التحصيلان غير رشته­ هاي نظري (دانشسراهاي تربيت معلم )، فارغ التحصیلان دوره متوسطه نظام ترمی واحدی نظام جديد آموزش متوسطه و ديپلمه هاي تطبيقي مدارس غير ايراني خارج از كشور و همچنین سوابق تحصیلی دوره پیش دانشگاهی فارغ التحصیلان دوره پیش دانشگاهی قبل از خردادماه 91 نیز در سایت موجود نیست . در صورتی که مشمول طرح فوق هستید برای پیگیری این امر به آموزش و پرورش منطقه خود مراجعه کنید یا با مشاورین سامانه تماس بگیرید.

17. در حالی که تعدادی از نمراتم اشتباه بود، کارنامه تحصیلی خود را تایید و کد سوابق تحصیلی را دریافت کردم. آیا می­ توانم در زمان ثبت نام کنکور سراسری ، با مراجعه به سامانه جمع آوری سوابق ، اعلام مغایرت کنم؟

به شما توصیه می کنیم که با مراجعه حضوری به آموزش و پرورش منطقه خود مشکل را پیگیری کنید.

18. مدرک پیش دانشگاهی خود را سال 92 اخذ کردم و قصد دارم در کنکور سراسری 98 ثبت نام کنم. اما هنگامی که برای دریافت کد سوابق تحصیلی اقدام می کنم ، با پیغام ” اطلاعات شما یافت نشد” مواجه می ­شوم. کدهایی که وارد کردم صحیح و منطبق با کارنامه تحصیلی­ ام است.

شما مشمول دریافت کد سوابق تحصیلی می باشید لذا برای پیگیری این مشکل با مشاورین سامانه تماس بگیرید تا اطلاعات شما را وارد سامانه کنند.

19. اسم خود را تغییر داده ام . اما در سایت جمع آوری سوابق همان اسم قبلی من هست. و از طرفی در دیپ کد گفته شده ” داوطلبانی که بعد از اخذ مدرک تحصیلی مشخصات سجلی خود را تغییر داده اند نیازی به اصلاح مدرک تحصیلی ندارند و بر اساس اطلاعات مشخصات سجلی قبلی خود شناسایی می شوند”. برای ثبت نام در کنکور دچار مشکل نمی­شوم؟

از آنجا که اطلاعات فردی شما تغییر کرده شما باید در سیستم پاسخگویی در وب سایت سنجش تغییر نام را اعلام کنید.

20. برای شرکت در کنکور سراسری 98 در طرح ترمیم معدل شرکت کرده ام و نمراتم تغییر کرد. اما اکنون بعد از شش ماه نمراتم در سامانه جمع اوری سوابق تغییر نکرده و همان نمرات قبلی است.

کلیه نمرات تا دهم بهمن ماه سال جاری از طرف آموزش و پرورش برای سازمان سنجش ارسال شده است. به شما تو صیه می کنیم که برای پیگیری این مورد به آموزش و پرورش منطقه خود مراجعه کنید.

جهت مشاوره در زمینه دریافت کد سوابق تحصیلی برای سوابق تحصیلی 98

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071375 تماس بگیرید

شماره تماس با تلفن ثابت در استان تهران 9092305784

شماره تماس از خطوط همراه اول 99221106

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

نظر نویسنده در باره: dipcode

Has one comment to “راهنمای دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی 98”

You can پیام بگذارید or Trackback this post.

  1. امید - جولای 28, 2019 at 3:08 ب.ظ Reply

    سلام،
    متاسفانه ادرس سایتی که برای مشاهده سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی گذاشتین کار نمی کند، من خارج از ایران هستم و به این سوابق تحصیلی نیاز دارم، اگر امکانش هست لطفا راهنمایی کنید چطور می تونم سوابق تحصیلی ام را مشاهده کنم.
    با تشکر
    امید

پیام بگذارید

Your email address will not be published.